+48 519 621 217
BENEFIKO - Sprzedaż, instalacja i serwis oze

TECHNOLOGIA 
Z NATURY DOPASOWANA 

Obecnie od 13,5 do nawet 21 tys. zł dotacji na zakup i montaż pompy ciepła w domu jednorodzinnym w ramach nowego programu „Moje Ciepło”, oraz do 52 tys. zł ulgi termomodernizacyjnej.

INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ NIGDY NIE BYŁA TAK OPŁACALNA

FORMULARZ

Benefiko

Dobierzemy pompę ciepła Twoich marzeń

Pompa ciepła to świetne urządzenie. Do najpopularniejszych typów pompy ciepła należą​ typu powietrze - woda oraz powietrze - powietrze. Najistotniejszą różnicą jest tu sposób oddawania chłodu do pomieszczeń. Klimatyzator, czyli typ powietrze - powietrze, działa jako bezpośredni nadmuch powietrza, a pompa ciepła typu powietrze - woda, potrzebuje czynnika pośredniego, którym jest np. owa woda krążąca w instalacji - najczęściej podłogowej lub specjalny bufor.
Pompy ciepła ogrzewają i chłodzą Twój dom wykorzystując energię pobieraną z powietrza i tylko 20% energii elektrycznej. Jest wyjątkowo energooszczędny sposób na utrzymywanie idealnej temperatury przez cały rok.
Mogą być stosowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.
Pompy ciepła charakteryzują się łatwością instalacji, co powoduje, że nadają się idealnie do zastępowania starych układów elektrycznych. Ponadto, ich klasa efektywności energetyczna (A++ lub A+++) oraz słabe oddziaływanie na środowisko odpowiadają wszystkim wymaganiom dla budynków ekologicznych.

Klimatyzacja

Klimatyzacja (często określana jako AC, A/C lub pompa ciepła typu powietrze - powietrze) to system służący do schładzania lub ogrzewania temperatury w przestrzeni wewnętrznej poprzez usuwanie istniejącego ciepła/zimna i wilgoci z pomieszczenia. ​Nie ulega wątpliwości, że ogrzewanie klimatyzacją jest skuteczne i stosunkowo tanie względem kosztów prądu, który pobierze na przykład farelka. Klimatyzatory osiągają ​wskaźnik SEER, tj. sezonowej efektywności energetycznej dla trybu chłodzenia większy niż 8,50, a SCOP tj. wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej dla trybu grzania powyżej 5,10.

 Dowiedz się więcej

Pompa ciepła

P ompa ciepła, typu powietrze - woda , to energooszczędna alternatywa dla innych rodzajów domowych systemów grzewczych, takich jak piec na gaz ziemny czy elektryczne listwy przypodłogowe. Zarówno C.O. (centralne ogrzewanie) jak i C.W.U. (ciepła woda użytkowa) podgrzewane są do zadanej temperatury za ułamek ceny. Ponadto pompa ciepła może zapewnić zarówno wydajne ogrzewanie, jak i chłodzenie, aby zapewnić komfort w domu przez cały rok.

01

Pierwszy krok to audyt i montaż pompy ciepła.

Instalacja pompy to często z budowa nowego lub przebudową obecnego systemu C.O. (centralnego ogrzewania) i C.W.U. (ciepłej wody użytkowej). Dzięki dużej wiedzy naszych monterów pomp ciepła oraz hydraulików, z łatwością radzimy sobie z każdym obecnym systemem i pomagamy dobrać odpowiednie dla najlepszego wykorzystania pompy ciepła. 
Pompa ciepła ma służyć solidnie i płynnie długie lata.

02

Serwis pompy ciepła skutecznie chroni i przedłuża jej żywotność.

Sam dobór i montaż pompy ciepła to połowa sukcesu. Po wyjściu z kotłowni będziemy regularnie się widywać. Gdy będziemy potrzebni, zjawimy się maksymalnie w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo i komfort.

   Zamów wycenę

Gruntowa pompa ciepła

Pompa ciepła typu grunt/woda w naszym klimacie ma ogromną zaletę w postaci przewidywalnych warunków pracy. Amplituda temperatury w gruncie jest niewielka, a na głębokości 1 m nie spada już poniżej zera, natomiat wody podziemne i głębokie odwierty to stałe ​ +10°C. 

Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie wymiennika ciepła na dnie stawu lub rzeki, gdzie nawet w najgorsze mrozy jest +4°C.

Średnie COP najczęściej kupowanych gruntowych pomp ciepła (bez wartości ekstremalnych) wynosi ok. 4,8 (urządzenia te pobierając 1 kWh energii elektrycznej są w stanie wygenerować średnio 4,8 kWh ciepła).

Formularz kontaktowy

  Odpowiemy maksymalnie w ciągu 24 godzin. 
  Jesteśmy dostępni od 9 do 19.
   

  +48 731975758 i kontakt@benefiko.pl 
   

  Polityka prywatności i plików cookies